Wybieramy perkusję dla dziecka

Kto powiedział, że perkusja to nie zabawka dla małego dziecka? W sprzedaży dostępnych jest wiele zestawów perkusyjnych w wersji dziecięcej. Okazuje się, że jest to świetny pomysł na prezent dla swojego podopiecznego. Nie musi przecież wygrywać piosenek na nim, aby czerpać liczne korzyści płynące z samego pobrzękiwania przez kilkanaście minut. Regularne ćwiczenia przyniosą wspaniałe efekty. Taka perkusja dla dzieci nie jest droga. Jest to znacznie lepsza opcja niż kolejna lalka czy plastikowy samochodzik.

Co należy mieć na uwadze, kupując perkusję dla dziecka?

Już małe dziecko może zacząć swoją przygodę ze światem muzycznym. Świetną opcją jest zestaw perkusyjny w wersji dziecięcej. Można kupić już gotowy lub złożyć własny, dobierając odpowiednie elementy do potrzeb i możliwości pociechy.

• Perkusja dziecięca składa się praktycznie z takich samych elementów, co ta przeznaczona dla dorosłych. Nie może zabraknąć talerzy (ride, crash i hi-hat), bębnów i elementów o nazwie hardware. Jeśli chodzi o bębny, to powinny one być wykonane z drewna. Tajemniczo brzmiąca nazwa hardware dotyczy statywu, stołka, siedzenia i stopki.

• W zestawie perkusyjnym kluczowe są oczywiście talerze, które odpowiedzialne są w głównej mierze za wydawanie górnych dźwięków. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze materace, z którego zostały wykonane.

• Po talerzach prym w zestawie perkusyjnym wiodą bębny. Ważne jest to, aby były one porządne. Nie mogą przecież ulec uszkodzeniu, a zdarza się to w przypadku tych słabej jakości. Nie może zabraknąć werbla, tomów, floor tomów i centrali.

Comments are closed.