Problemy związane z kupnem perkusji

Nie jedna osoba, która na co dzień zasłuchuje się w mocnej, rockowe muzyce, chciałaby kiedyś samodzielnie dać upust swojej energii, waląc w bębny. A może przy odrobieni szczęścia i ukrytemu talentowi udałoby się zagrać w zespole przed większą widownią? Aby jednak zrealizować to marzenie, trzeba najpierw nabyć perkusje, np. tu: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje-101.html. A z tym już wiąże się wiele problemów.

Dlaczego to może być problem?

perkusja tama star

Choć wiele osób chciałoby nauczyć się grać na perkusji, to jednak marzenie to może być bardzo trudne do realizowania. Perkusja to instrument muzyczny, który posiada dwie bardzo duże wady. Po pierwsze jest dość duży, co może okazać się kłopotem w przypadku mieszkania w małym mieszkaniu. Po drugie jest niezwykle głośna, co może szybko zakończyć się wejściem na ścieżkę wojenną z sąsiadami.

Czy wady te powodują, że perkusja zarezerwowana jest tylko dla wąskiej grupy osób? Nic podobnego, ponieważ na rynku istnieje model elektroniczny.

Elektroniczna perkusja

Czym jednak jest elektroniczna perkusja? To taki sam instrument, który wydobywa z siebie te same dźwięki, jednak zamiast prawdziwych bębnów i talerzy, zamontowane są tu elektroniczne pady, które są niczym innym jak układami komputerowymi. Po uderzeniu w nie pałeczką wydają one z siebie zaprogramowany wcześniej dźwięk.

Granie na takiej perkusji jest praktycznie identyczne, co na zwykłej tradycyjnej wersji. Różnica jest jednak taka, że model elektroniczny jest o wiele mniejszy, a przy tym daje możliwość podłączenia do niego słuchawek, dzięki czemu może nie wydać nawet najmniejszego dźwięku podczas grania.

Comments are closed.