Po co są nuty na perkusje?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem wśród muzyków cieszą się nuty na perkusje, ale pomimo tego wielu perkusistów nie ma zielonego pojęcia do czego one w rzeczywistości służą. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które poszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Bardzo wiele osób uważa, że dobry perkusista tak naprawdę nie musi znać nut. Jego jedynym zadaniem jest wyłącznie wybijanie odpowiedniego rytmu. W rzeczywistości sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Znajomość nut jest niezbędna dla każdego profesjonalnego muzyka. Z praktycznego punktu widzenia nuty na perkusje są tak naprawdę alfabetem.

Tylko po nabyciu umiejętności czytania nut perkusista może poszerzać swoje horyzonty. Warto wyraźnie zaznaczyć, że nuty na perkusję nie różnią się niczym od nut, które stosowane są przy innych instrumentach. Poszczególne znaki graficzne wyglądają tak samo. Jedyną różnicą jest tak naprawdę nieco inny zapis na pięciolinii, który nie informuje perkusistów o wysokości dźwięku.

Czym charakteryzuje się język instrumentów perkusyjnych?

Jak powszechnie wiadomo każde miejsce na pięciolinii jest oczywiście przypisane bezpośrednio do konkretnego instrumentu, który wchodzi w skład perkusji. W każdym gatunku muzycznym, perkusja może występować w bardzo różnej postaci. Dostępne są nie tylko liczne rodzaje bębnów i talerzy, ale również niesamowite przeszkadzajki, które dobierane są indywidualnie do konkretnych utworów muzycznych. Jeżeli chodzi o bębny na pięciolinii, to są one usytuowane w zależności od wysokości tonu. Najniżej jak łatwo się domyślić znajduje się stopa.

Nuty na perkusje dostępne na DrumCenter.pl.

Comments are closed.