Cabasa, instrument nadający niecodziennego brzmienia

Cabasa jest instrumentem, który za kilka złotych jest w stanie dodać niecodziennego brzmienia, jeśli chodzi o muzykę latynoamerykańską. Od niepamiętnych czasów bowiem brytyjski instrument muzyczny cabasa jest tam wykorzystywany z powodzeniem, bo nauka gry na nim nie jest zbyt skomplikowana, a koszt samego instrumentu jest niezbyt wysoki. Plusem jest także dość łatwa dostępność cabasy. co niewątpliwie bardzo wiele ułatwia.

Cabasa dawniej i dziś

Cabasa różni się nieco od tej, która była spotykana kiedyś. Dawniej do jej wytworzenia wykorzystywało się muszelki, które wydawały ten charakterystyczny dźwięk. Jednak obecnie, mimo że możemy spotkać wyłącznie cabasę w innej wersji, to klimat, jaki daje pozostaje niezmienny. Jest to doskonały element, aby muzyka latynoamerykańska zyskała ten niepowtarzalny klimat.

Co jest ważne w grze na cabasie?

Kluczowa jest tutaj technika, a także poczucie rytmu. To główne czynniki bowiem dowodzące o tym, czy nauczymy się gry na tym instrumencie. Jednak niewątpliwie, kiedy chcemy spróbować samemu rozpocząć przygodę z muzyką latynoamerykańską, to brytyjski instrument cabasa może okazać się w tym celu idealnym wyborem. Możemy tutaj liczyć bowiem na niski koszt samego instrumentu oraz łatwą dostępność. Dalej wystarczą już nasze umiejętności i poczucie rytmu, które jest niezbędne, jeśli chodzi o grę na tym instrumencie. Kiedy zależy nam na grze muzyki latynoamerykańskiej to właśnie ten instrument może okazać się najodpowiedniejszy, aby rozpocząć i ją pokochać.

Comments are closed.