Perkusja elektroniczna czy akustyczna?

Rozpoczynając przygodę z perkusją wielu początkujących perkusistów zastanawia się, czy wybrać perkusję akustyczną czy może lepiej elektroniczną. Jakie są zalety każdego z tych instrumentów?

Perkusja akustyczna jest instrumentem, który tworzy zestaw drewnianych bębnów z naciągniętą membraną oraz talerze. Perkusja elektroniczna to plastikowe płyty z przetwornikami przekazującymi informacje o uderzeniu do centralnej jednostki, która odtwarza dany dźwięk.

Perkusja akustyczna – zalety i wady

zestaw perkusyjny mapex

Zestaw perkusyjny akustyczny charakteryzuje się wysoką jakością dźwięków, nawet w przypadku tańszych modeli. Gra się bez nagłośnienia oraz zużycia energii elektrycznej. Istnieje również możliwość rozbudowy zestawu perkusyjnego w miarę upływu czasu i zmiany zapotrzebowania.

Perkusja akustyczna jest autentycznym, prawdziwym instrumentem, który niestety jest głośny. I to jest jego zasadnicza wada. Nie mając możliwości grania w odosobnionym pomieszczeniu łatwo narazić się sąsiadom.

Perkusja elektroniczna – zalety i wady

Zestaw perkusyjny elektroniczny pozwala na grę z słuchawkami i daje możliwość uzyskania pełnowartościowych dźwięków i dynamiki. Nie wymaga również strojenia, jest lekki oraz mało kłopotliwy w trakcie transportu.

Dzięki tym cechom jest idealny do ćwiczeń w przypadku braku odosobnionego lokalu. Perkusista nie będzie narażony na ciągłe konflikty z otoczeniem.

Gotowe zestawy perkusyjne zakupisz w sklepie Drum Center: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje_Gotowe-zestawy-perkusyjne-758.html

Comments are closed.