Jakim instrumentem można dopełnić tło muzyczne?

Jeśli chodzi o tło muzyczne, które jest bardzo ważne, to najlepiej sprawdzają się ku temu instrumenty perkusyjne. Nie każdy jednak potrafi grać na perkusji, dlatego powstały inne instrumenty, które są mniejsze i dużo łatwiejsze w użytkowaniu. Jednym z takich instrumentów jest Cabasa. Instrument, który pierwotnie został stworzony w krajach Afryki, jednak najbardziej kojarzony jest z Brazylią.

Afrykańska Cabasa

cabasa mini

Już w Afryce ludzie kochali muzykę wiele lat temu. Jednak poprzez biedę i brak możliwości kupna instrumentów musieli się zatroszczyć o nie sami. Tak powstała Cabasa, która została stworzona z kawałka metalu, drewna i przyczepionych na końcu muszelek, które uderzając się wydawały bardzo przyjemny i charakterystyczny dźwięk. Ten instrument powstał już bardzo dawno temu, jednak do tej pory jest chętnie używany szczególnie jeśli chodzi o muzykę latynoamerykańską.

Tego typu muzyka kojarzona jest bardzo pozytywnie, bo jest bardzo ciepła w odbiorze. Na uwagę zasługuje również fakt, że instrument jest bardzo łatwy w używaniu i każdy może spróbować gry na nim. Na plus jest też fakt, że można Cabase wykonać samemu jak kiedyś lub kupić ją gotową w sklepie DRUMCENTER. Takie tło muzyczne będzie się genialnie słuchało, jednak nie tak jak w przypadku perkusji, która wymaga już pewnych umiejętności i ćwiczeń. Jeśli chodzi o Cabase, to wystarczy poczucie rytmu i miłość do muzyki tak jak niegdyś w Afryce.

Comments are closed.