Jakie talerze perkusyjne dla amatora?

Jak powszechnie wiadomo żaden profesjonalny zestaw perkusyjny nie może obejść się bez podstawowego zestawu talerzy. Warto wspomnieć także i o tym, że standardowy zestaw w każdej chwili można wyposażyć w masę różnorodnych talerzy efektrowych. 

Jakie talerze dla początkujących?

Początkujący perkusiście przy wyborze nowego zestawu bardzo szybko zauważą, że na rynku jest wiele modele do wyboru. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządne talerze perkusyjne powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że poszczególne talerze różnią się między sobą nie tylko typem, ale również sposobem produkcji, a dokładniej mówiąc użytymi materiałami. Inwestując w nowe talerze perkusyjne warto zwrócić uwagę także na ich grubość i rozmiar. 

Jak skompletować podstawowy zestaw talerzy?

Do podstawowego zestawu talerzy możemy zaliczyć nie tylko talerze ride i crash ale również hi-hat. Jeżeli chodzi o talerze efektowe to osoby początkujące powinny postawić na talerze typu bell, splash oraz china, które zdecydowanie poszerzają pole do popisu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób początkujących jest oczywiście postawienie na gotowe zestawy. Osoby początkujące nie powinny inwestować od razu w najdroższe modele. Warto postawić na sprzęt z średniej półki cenowej i przy zdobyciu pewnego doświadczenia można stopniowo inwestować w talerze perkusyjne od największych producentów na rynku.

Comments are closed.