Gdzie używa się djembe?

Wybierając się na koncerty zarówno znanych wykonawców, jak i tych mniej znanych z reguły spotykamy się z instrumentami popularnymi. Należą do nich między innymi gitara, perkusja, skrzypce czy pianino. Oczywiście wymienić w tym miejscu można by było jeszcze wiele innych instrumentów, jednak skupimy się na podstawowych.

Koncerty muzyki alternatywnej i afrykańskiej

gdzie używa się djembe

Jak się okazuje coraz częściej odbywają się koncerty niekomercyjnych grup, które tworzą muzykę alternatywną lub skupiają się na tradycyjnej muzyce afrykańskiej, azjatyckiej, jak i innych, których nie możemy usłyszeć w radiu. Takie wydarzenia mają miejsce w większych miastach i co ciekawe, jest ich całkiem sporo.

Aby móc posłuchać gry na popularnym, afrykańskim bębenku zwanym djembe z całą pewnością należałoby wybrać się na jeden z tego typu koncertów. Niejednokrotnie odbywają się one podczas eventów związanych z promowaniem kultury różnych krajów, w związku z czym warto śledzić wydarzenia kulturalne w mieście z którego pochodzimy, ponieważ może okazać się, że będzie nam dane posłuchać grania na djembe szybciej niż mogłoby się to wydawać.

Jak wiadomo nowoczesne kapele muzyczne wciąż dokładają wszelkich starań, aby zaskakiwać swoich fanów, a co za tym idzie używają niekonwencjonalnych instrumentów, a także zapraszają do współpracy nieznanych artystów właśnie z odległej Afryki. Takie współprace są dosyć mocno promowane, dlatego też ta kwestia na pewno nie umknie naszej uwadze.

Comments are closed.