Czym jest darbuka i co warto o niej wiedzieć?

Wśród instrumentów perkusyjnych odnaleźć można wiele ciekawych przedmiotów z różnych stron świata. Bębny kielichowe są szczególnie popularne w muzyce Bliskiego Wschodu. Najczęściej kojarzone są z Egiptem. Cieszą się jednak rosnącą popularnością wśród muzyków na całym świecie. Co warto o nich wiedzieć?

Czym dokładnie są darbuki?

Darbuka to bęben, którego korpus przypomina swoim kształtem kielich. Tradycyjnie wykonywane były z gliny. Dziś również spotyka się takie egzemplarze, choć bardziej popularne są modele metalowe. Instrument posiada dość wysokie, dzwoniące brzmienie i jest charakterystyczny dla muzyki arabskiej.

Grający zazwyczaj trzymają bębny w pozycji poziomej, opierając je o swoje udo. Choć kojarzony z egzotyczną kulturą, jest coraz chętniej wykorzystywany w Europie. To doskonała propozycja zarówno dla profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Darbuki poleca się również osobom, które pragną rozpocząć swoją przygodę z nauką gry na instrumencie. Kto powinien wziąć ją pod uwagę?

Dlaczego warto się zdecydować?

Profesjonalni muzycy często decydują się na wykorzystanie bębna kielichowego, aby nadać swoim utworom nowego brzmienia. Osoby rozważające naukę gry na darbuce, powinny wziąć pod uwagę zalety, jakie niesie za sobą takie zajęcie. Gra na bębnie to wspaniałe ćwiczenie dla umysłu, które usprawnia również motorykę i koordynację. Przede wszystkim jednak pomaga się zrelaksować i ułatwia radzenie sobie ze stresem. Podjęcie nauki może być doskonałym pomysłem dla osób w każdym wieku.

Oferta sprzedażowa bębnów darbuka dostępne tutaj.

Comments are closed.