Strojenie perkusji, jak to robić?

Kiedy dana osoba amatorsko chce rozpocząć swoją przygodę z perkusją to musi przede wszystkim nauczyć się jak stroić dany instrument. Jest to bardzo ważne, bo to właśnie strojenie perkusji pozwala na wydobycie z instrumentu całego potencjału, a także rzeczywiście wydobyć z niego dźwięk czysty i miły dla ucha.

Jednak wszystko zależy od tego, jak często będziemy grać na naszym instrumencie, a także przede wszystkim, czy będziemy potrafić dobrze ją nastroić. To pozwoli nam zdecydowanie dłużej cieszyć się czystym dźwiękiem. 

Jak stroić dany instrument?

Strojenie perkusji polega przede wszystkim na dokręceniu poluzowanych śrub, aby struny ciągle były naciągnięte i dzięki temu wydobywał się dźwięk czysty i bardzo dobrej jakości. Musimy jednak pamiętać, że od tego jak często będziemy musieli to robić, zależy nie tylko jakość zestawu, bo te słabej jakości mają także śruby bardziej narażone na poluzowanie. Musimy więc zdecydowanie częściej stroić perkusję, co bywa często kłopotliwe. Jednak mimo gorszej jakości zestawu, nie musimy obawiać się, że nie uda nam się wydobyć z niej dźwięku czystego i godnego uwagi, bo to zależy tylko od nas. Od naszych umiejętności, które można nabyć, ale także od nauki, jak prawidłowo nastroić dany instrument. Praktyka bowiem czyni mistrza i warto o tym pamiętać. Z czasem każdy niemal perkusista będzie na tyle dobrze znał swój instrument, że doskonale wyłapie, kiedy konieczne będzie strojenie go, aby dźwięk nadal był czysty i przyjemny do słuchania dla innych.

Stroiki do perkusji dostępne tutaj.

Comments are closed.