Czym jest kij deszczowy?

Kij deszczowy to specyficzny instrument muzyczny, który jest nazywany także zaklinaczem deszczu. Wywodzi się z Ameryki Południowej, a pierwsze kije deszczowe wykonane zostały w Chile. Legenda głosi, że podczas długo trwającej suszy miejscowy szaman wymyślił zaklinacz, dzięki któremu prosił bogów o deszcz. Czym cechuje się te instrument? Jakie dźwięki wydaje?

Instrument muzyczny kij deszczowy

W dzisiejszych czasach kij deszczowy jest wykonywane na całym świecie. To unikalny instrument, który ma etniczne brzmienie. Stanowi idealny akompaniament do djembe i bębnów szamańskich. Jego dźwięk jest wyjątkowy dla każdego miłośnika muzyki i już od wielu lat urzeka oryginalnością. Pochodzenie i brzmienie zaklinacza deszczu zachęca do stosowania go w etnicznych utworach. Chętnie sięgają po niego twórcy muzyki filmowej, którzy pragną postawić na unikalne dźwięki. 

kij deszczowy

Brzmienie kija deszczowego

Kij deszczowy nieco przypomina swoim brzmieniem padający deszcz. Kojarzy się z wiatrem, deszczem i poruszaniem się drzew, chociaż jego dźwięki zależą od materiału, z jakiego zostaje wykonany. Co ciekawe, dźwięk jest łatwy i typowy do rozpoznania, ale rzadko dominuje w utworach. Muzycy wskazują, że przypomina nieokiełznaną naturę – raz kij deszczowy wzbudza spokój i relaks, innym razem bywa groźny i niepokojący. Zaklinacze deszczu zostały spopularyzowane w Ameryce Środkowej i Południowej. Jako ich ojczyznę wskazuje się Meksyk, Chile i Ekwador. 

Zaklinacze deszczu są znanymi na świecie instrumentami, które chętnie wykorzystywane są w muzyce filmowej. Zapewniają unikalne brzmienie, które przypomina naturę. 

Comments are closed.